BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

10.05.2019 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Częstochowie przyjęło zgłoszenie "DW 786 - od Świętej Anny na Częstochowę - przed zakrętem na Milionów, przed stawami - wypadek 2 auta osobowe - 1 osoba poszkodowana , drzwi otwierają się; przytomna ...................".
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, iż doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
W zdarzeniu udział brały:
- sam. osobowy Fiat Panda 
- sam. osobowy Opel Signum 

Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia;
- odłączeniu akumulatorów,
- udzieleniu KPP poszkodowanej osobie
- sorpcji płynów eksploatacyjnych.   

Obecne na miejscu ZRM po przebadaniu uczestników zdarzenia podjął decyzję o przewiezieniu poszkodowanej do szpitala celem dalszych badań - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie.

04.05.2019 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego przyjęło zgłoszenie na numer alarmowy: "Główna droga w Okołowicach wypadek 2 samochodów osobowych, 4 osoby poszkodowane".
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, iż doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych.
W zdarzeniu udział brały:
Sam. osobowy Fiat Punto
Sam. osobowy Audi A3  

Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia;
- odłączeniu akumulatorów,
- udzieleniu KPP poszkodowanym osobą
- sorpcji płynów eksploatacyjnych.   

Obecne na miejscu ZRM po przebadaniu uczestników zdarzenia podjął decyzję o przewiezieniu 4 osób do szpitala celem dalszych badań - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie

04.03.2019 roku doszło do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Zastępy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Koniecpol ul.Przedmieście Magdasz.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, iż samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Osoby biorące udział w zdarzeniu, nie wymagały hospitalizacji.

W dniu 10.04.2019 r. zastępy z JRG-2 zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Lubojenka traka DK-1. W zdarzeniu udział brały dwa samochody ciężarowe i naczepami, bus oraz samochód osobowy. W wyniku zdarzenia na jezdnię wylała się część osadu biodegradowalnego przewożonego przez jeden z pojazdów blokując ruch pojazdów na drodze. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

- odłączeniu akumulatorów,

- sorpcji wyciekających płynów eksploatacyjnych,

- zmyciu pozostałości osadu z jezdni przy pomocy prądu wody.

27.01.2019 około godziny 19:00 zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Staromieście DW 46. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił,iż doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych: Toyota Avensis oraz Kia Ceed. Osoby poszkodowane zostały odtransportowane do szpitali.